Cisco Hgh AC/DC(88-300VDC/85-264VAC) Pwr Supp PWR-RGD-AC-DC=
Features
Cisco
Cisco's MPN:
PWR-RGD-AC-DC=
HGH AC/DC(88-300VDC/85-264VAC) PWR SUPP
Brand Name: Cisco
Form Factor: Plug-in Module
Product Type: Proprietary Power Supply
General Information
Brand Name:
Cisco
Manufacturer Part Number:
PWR-RGD-AC-DC=
Manufacturer Website Address:
http://www.cisco.com
Manufacturer:
Cisco Systems, Inc
Product Model:
Product Name:
PWR-RGD-AC-DC Proprietary Power Supply
Product Type:
Proprietary Power Supply
Miscellaneous
Compatibility:
Cisco CGS 2520 Connected Grid Switch
Physical Characteristics
Depth:
127 mm
Form Factor:
Plug-in Module
Height:
40.1 mm
Weight (Approximate):
1.16 kg
Width:
177.8 mm
Power Description
Input Voltage Range:
264 V AC
300 V DC